1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem tradycyjnie składka jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
2. Do piątku będę przebywał poza parafią. Podczas moje nieobecności będą mnie zastępowali o. Oblaci z Obry. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt z ks. Andrzejem Krusiem z Kębłowa (nr tel. 68 384 19 97), bądź z ks. prob. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr. tel. 68 384 33 24). Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne.

3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
4. W najbliższą sobotę 26 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z tej racji Suma Odpustowa w Solcu Nowym o godz. 12:00.  Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Marek Jański, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja w Boruszynie. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy!
5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 27.08 do 03.09. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Urszuli Kublik, Danucie Wróbel, Katarzynie Jokiel, Grażynie Kulus;
● za ofiary złożone na potrzeby KUL i wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 90,80 zł;
● za ofiary zebrane na rzecz poszkodowanych w burzach i nawałnicach. Zebraliśmy 488 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
7. W wolsztyńskiej farze trwa XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert dzisiaj i za tydzień w niedzielę o godz. 16.30.
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).