Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 13.08.2017 r.

1. Dzisiaj 13 sierpnia, dodatkowo Msza św. o godz. 20.00 z racji kolejnego nabożeństwa fatimskiego. O godz. 19.30 odmówimy w kościele Różaniec Święty w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie, o godz. 20.00 Msza św. i po jej zakończeniu procesja fatimska z figurką Matki Bożej. Bardzo proszę przynieść ze sobą świece.
2. Przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30 oraz w poniedziałek o godz. 19.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 9.30 przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Michał Wojciech Wierzbicki, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Agnieszka Bendowska, stanu wolnego z par. pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Dożynki Archidiecezjalno – Samorządowe odbędą się w tym roku w Sielinku, koło Opalenicy, 20 sierpnia o godz. 13.00. W tym roku nasza parafia będzie reprezentowała cały dekanat wolsztyński.
10. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask zaprasza na uroczystości na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 12 do 15 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
11. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 27.08 do 03.09. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
12. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Oldze Eichler, Marcie Eichler, Urszuli Wieczorek, Joannie Rozynek, Elżbiecie Jackowiak.
13. W wolsztyńskiej farze trwa XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert w niedzielę 13 sierpnia o godz. 16.30. Wystąpią: Roman Perucki – organy i Maria Perucka – skrzypce. Ksiądz Dziekan serdecznie zaprasza.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).

PROBOSZCZ

stat4u