Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą - 06.08.2017 r. Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.
2. W środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.

3. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem
5. W najbliższą niedzielę 13 sierpnia, dodatkowo Msza św. o godz. 20.00 z racji kolejnego nabożeństwa fatimskiego. O godz. 19.30 odmówimy w kościele Różaniec Święty w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie, o godz. 20.00 Msza św. i po jej zakończeniu procesja fatimska z figurką Matki Bożej. Bardzo proszę przynieść ze sobą świece.
6. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy przed kościołem ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
7. We wtorek 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki podczas Mszy św. dziękczynnej za żniwa o godz. 9.30. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
8. Jednocześnie informuję, iż Dożynki Archidiecezjalno – Samorządowe odbędą się w tym roku w Sielinku, koło Opalenicy, 20 sierpnia o godz. 13.00. W tym roku nasza parafia będzie reprezentowała cały dekanat wolsztyński. Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu proszę o jak najszybszy kontakt w zakrystii.
9. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask zaprasza na uroczystości na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 12 do 15 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
10. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Monice Woźnej, Elżbiecie Wolnik, Jagodzie Szunlewicz, Monice Piskorz, Barbarze Klingsporn.
11. W wolsztyńskiej farze trwa XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert w niedzielę 6 sierpnia o godz. 16.30. Wystąpią: Agnieszka Tarnawska – organy i Celina Kotz – skrzypce. W niedzielę 13 sierpnia koncert o godz. 16.30. Wystąpią: Roman Perucki – organy i Maria Perucka – skrzypce. Ksiądz Dziekan serdecznie zaprasza.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).

PROBOSZCZ

stat4u