Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 18.06.2017 r.

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Dzisiaj odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower wartości 1600 oraz drugi rower o wartości 1000 zł, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie dziękuję za ofiarowane fanty i upieczenie ciasta. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
5. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00.
6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. o godz. 19.00 procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
8. Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim rozpocznie się w najbliższą sobotę 24 czerwca i potrwa do niedzieli 2 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Zdzisław Michalewicz, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Justyna Adam, wdowa z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
10. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Marii Piskorskiej, Justynie Adam, Ewie Śmidoda, Urszuli Kruszona;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i procesji, uplecenie girlandy. Dziękuję także wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki; pani katechetce oraz paniom i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary i feretrony; strażakom i ministrantom; naszemu chórowi, panu organiście i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Bożego Ciała.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer „Miłujcie się” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in. o tym, że co trzecie małżeństwo, które zakończyło się rozwodem, można było uratować. Jak? Fundacja May i Taty, która przeprowadziła badania, proponuję Strategię Odbudowy Rodziny.

PROBOSZCZ

stat4u