1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbieramy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30.

4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek 8 czerwca o godz. 19.30 w kościele.
7. Festyn Parafialny przy naszym kościele we Wroniawach odbędzie się w niedzielę 18 czerwca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji festynu odbędzie się we wtorek 6 czerwca o godz. 19.30 w zakrystii.
8. W czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy: ● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ● przy posesji Państwa Barskich ul. Dworcowa (numery nieparzyste33-31), ● przy posesji Państwa Wieczorków ul. Dworcowa (numery nieparzyste 29-15), ● przy posesji Państwa Antkowiaków ul. Dworcowa (numery nieparzyste 13-1). Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów.
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Mateusz Kaminiarczyk, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Marta Przybyła, stanu wolnego z par. pw. św. Bartłomieja Apostoła w Kębłowie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie i Ludwikowi Zielińskim, Joannie Kaźmierczak, Andrzejowi Matykowskiemu.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. o bierzmowaniu bez przymusu – co zrobić, aby zatrzymać młodych w Kościele.