1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dwadzieścia pięcioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Dzieci komunijne będą uczestniczyć w Mszach św. w Białym Tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku o godz. 19.00, z wyjątkiem wtorku.
2. Wyjazd dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się we wtorek 30 maja (zbiórka przy szkole o godz. 7.40).

3. Z racji Białego Tygodnie Msze św. w tym tygodniu o godz. 19.00.
4. Nabożeństwa Majowe w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 19.00.
5. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Odprawiać je będziemy w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 18.30 do 19.00.
7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Nie będzie odwiedzin chorych.
8. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości odmawiać będziemy po Mszach św.
9.  Festyn Parafialny przy naszym kościele we Wroniawach odbędzie się w niedzielę 18 czerwca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji festynu odbędzie się we wtorek 6 czerwca o godz. 19.30 w zakrystii.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Annie, Adzie, Darii Walkowiak, Renacie Kozak, Barbarze, Aleksandrze Barczewskim;
● rodzicom dzieci z klasy III za posprzątanie terenu wokół kościoła oraz ofiary pieniężne dzięki którym zakupiliśmy nowy trybularz i łódkę oraz zawieszkę do dzwonka przy zakrystii;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.959,05 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). Do „Przewodnika Katolickiego” dodatkowo dołączony jest bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem”. Modlitewnik na każdy dzień czerwca.