1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30.

3. W poniedziałek, wtorek i środę podczas nabożeństw majowych modlić się będziemy o dobre urodzaje. W tej intencji modlić się będziemy także we wtorek o godz. 18.15 przy krzyżu przed kościołem. Po tej modlitwie Msza św. o godz. 18.30.
4. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki z radością powiadamia nas, iż w czwartek 25 maja o godz. 16.00 w Katedrze Poznańskiej udzieli 13 Diakonom święceń kapłańskich. Przyjmujących święcenia poleca naszej modlitwie, zwłaszcza prosi o nią chorych i cierpiących.
5. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. Od piątku po Mszach św. rozpoczniemy modlitwy przygotowujące nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
7. W piątek 26 maja, z racji przypadającego Dnia Matki, tradycyjnie zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kościele.
8. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dwadzieścia pięcioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 27 maja o godz. 9.30.
9. W związku z I Komunią Świętą nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30.
10. Wyjazd dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się we wtorek 30 maja (zbiórka przy szkole o godz. 7.30). Koszt 25 zł.
● Rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej;
● kolejnym trzem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i nasz kościół.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:  Marek Pietrzykowski, stanu wolnego z par. pw. Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu i Honorata Adamczak, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. objawieniach maryjnych – rozmowa z abp. Henrykiem Hoserem, specjalnym wysłannikiem papieża do Medjugorie.
14. W środę 24 maja o godz. 16.30 w Sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu Jolanty Hajdasz pt. „Żołnierz niezłomny Kościoła”, o arcybiskupie Antonim Baraniaku – więźniu na Rakowieckiej w Warszawie, „męczenniku komunizmu”, późniejszym Metropolicie Poznańskim.