Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 21.05.2017 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30.

3. W poniedziałek, wtorek i środę podczas nabożeństw majowych modlić się będziemy o dobre urodzaje. W tej intencji modlić się będziemy także we wtorek o godz. 18.15 przy krzyżu przed kościołem. Po tej modlitwie Msza św. o godz. 18.30.
4. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki z radością powiadamia nas, iż w czwartek 25 maja o godz. 16.00 w Katedrze Poznańskiej udzieli 13 Diakonom święceń kapłańskich. Przyjmujących święcenia poleca naszej modlitwie, zwłaszcza prosi o nią chorych i cierpiących.
5. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. Od piątku po Mszach św. rozpoczniemy modlitwy przygotowujące nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
7. W piątek 26 maja, z racji przypadającego Dnia Matki, tradycyjnie zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kościele.
8. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dwadzieścia pięcioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 27 maja o godz. 9.30.
9. W związku z I Komunią Świętą nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30.
10. Wyjazd dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się we wtorek 30 maja (zbiórka przy szkole o godz. 7.30). Koszt 25 zł.
11. Serdecznie dziękuję:
● Rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej;
● kolejnym trzem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i nasz kościół.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:  Marek Pietrzykowski, stanu wolnego z par. pw. Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu i Honorata Adamczak, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. objawieniach maryjnych – rozmowa z abp. Henrykiem Hoserem, specjalnym wysłannikiem papieża do Medjugorie.
14. W środę 24 maja o godz. 16.30 w Sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu Jolanty Hajdasz pt. „Żołnierz niezłomny Kościoła”, o arcybiskupie Antonim Baraniaku – więźniu na Rakowieckiej w Warszawie, „męczenniku komunizmu”, późniejszym Metropolicie Poznańskim.

PROBOSZCZ

stat4u