1. Nabożeństwa Majowe odprawiamy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki 15 minut przed Mszą św.
2. Spotkanie dla młodzieży z ŚDM odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.

3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W najbliższą niedzielę 21 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Proszę aby te dzieci przyniosły ze sobą świece. Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 15 maja o godz. 19.00 w kościele.
5. Przypominam, iż Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 28 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 (tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 9.30).
6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Sylwii Dulat, Agnieszce Weiss, Dorocie Michnikowskiej, Danucie Walkowiak;
● kolejnym czterem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i nasz kościół;
● za ofiary złożone na potrzeby Arcybiskupiego seminarium Duchownego w Poznaniu. Zebraliśmy 150 zł. Bóg zapłać!
8. Zgodnie ze zwyczajem proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej o pomoc w posprzątaniu kościoła przed I Komunią Świętą. Z uwagi na przygotowania do uroczystości komunijnej, bardzo proszę, aby sprzątanie zorganizować w najbliższą sobotę od godz. 9.00.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in. o tym, dlaczego objawienia z Fatimy są nadal aktualne i jakie jest ich najważniejsze przesłanie.