Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 16.04.2017 r.

Jezus zwyciężył całe zło tego świata! Przyjął śmierć na krzyżu zadaną przez nasze grzechy i nie przestał nas kochać. Zmartwychwstał do nowego życia, abyśmy stali się nowymi ludźmi – wolnymi od przewrotności, oddanymi Bogu i ludziom, szczęśliwymi dziećmi Jedynego Boga.
Życzymy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, pewności wiary, że nie jesteście w swoim życiu sami, że Bóg jest potężniejszy niż Wasze troski i niepowodzenia. Życzymy Wam, aby bliskość Jezusa Zmartwychwstałego napełniała Was pokojem i radością.
„Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?!”
           ks. Tomasz i o. Joachim

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta o godz. 9.30. W Wielkanoc przypada także trzecia niedziela miesiąca, w związku z tym składka jest przeznaczona na dalsze zaplanowane prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny – Nowennę oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30 (czyli ok. godz. 9.15), we wtorek, środę, czwartek o godz. 18.15, w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 19.00.

3. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msza św. o godz. 9.30. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
4. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję o. Joachimowi, ministrantom oraz chórowi i panu organiście za przygotowanie i ubogacenie Liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, imieniny naszej Parafii. Uroczysta suma odpustowa o godz. 15.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Marian Brdyś, były proboszcz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii pw. św. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie baldachimu i feretronów. Dziewczynki proszę w czasie procesji o sypanie kwiatków przed Panem Jezusem.
6. Naszym przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia Bożego będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszam Parafian w sobotę 22 kwietnia od godz. 8.00 do 18.00. Będziemy adorować Pana Jezusa według następującego planu:
godz. 8.00-9.00 ul. Polna, numery nieparzyste
 godz. 9.00-10.00 ul. Dworcowa, numery nieparzyste
 godz. 10.00-11.00 ul. Dworcowa, numery parzyste
 godz. 11.00-12.00 ul. Słoneczna
 godz. 12.00-13.00 ul. Wolsztyńska, numery 1-10
 godz. 13.00-14.00 ul. Wolsztyńska, numery od 12 do końca
 godz. 14.00-15.00 ul. Szkolna
 godz. 15.00-16.00 ul. Spokojna i Źródlana
 godz. 16.00-17.00 ul. Polna, numery parzyste
 godz. 17.00-18.00 ul. Nowa i ul. Górna
 godz. 18.00-19.00 Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie śpiewem prowadzonym przez nasz chór.
7. W sobotę 22 kwietnia o godz. 18.00, na zakończenie naszej Adoracji zapraszam młodzież i nie tylko na modlitwę uwielbienia Pana Jezusa. Proszę o obecność wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania.
8. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia w odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja nadal pozostaje dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. 
9. Serdecznie dziękuję:
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Bożenie Kurpisz, Alinie Kaczmarek, Andrzejowi Pawłowskiemu, Marii Bździak, Henrykowi Bździak;
- p. Lidii Kaminiarczyk i Katarzynie Mencel za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy;
- dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz kolejnym 51 rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła;
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.

PROBOSZCZ

stat4u