Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2017 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. Młodzież zrzeszoną wokół Światowych Dni Młodzieży zapraszam na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
5. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
7. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają młodzież  na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 marca 2017 r. od godz. 13.00 do 21.00 w Obrze. Temat spotkania: „Spojrzeć inaczej”, o tym czym jest prawdziwe nawrócenie. Więcej informacji na facebooku: mdsobra Obra Oblaci.
8. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na dalsze zaplanowane prace przy naszej Świątyni.
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. W tym roku od osoby danina wynosi 3 zł. Dla tych, którzy jeszcze nie otrzymali kopert na daninę, zostały one wyłożone pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
10. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Floriana Twardogórskiego z ul. Szkolnej (przeżył 83 lata). Pomódlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
11. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Monice Maluśkiej, Małgorzacie Pappelbaum, Wioletcie Łukaszewicz, Grzegorzowi Kaczmarkowi.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) w nowej szacie graficznej oraz „Mały Przewodnik Katolicki” – specjalny dodatek, karty z drogą krzyżową (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o czterech latach pontyfikatu Franciszka, czyli o duszpasterstwie zakorzenionym w zwykłym życiu.

PROBOSZCZ

stat4u