1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy  50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: we Wroniawach o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

3. Od dzisiaj do Środy Popielcowej przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 19.00. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św. Rekolekcje prowadzi o. Joachim Kusz Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, którego serdecznie witam w naszej Wspólnocie. Na Rekolekcje serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian!
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
6. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
7. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
8. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w sobotę 4 marca o godz. 10.00 w kościele.
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. W tym roku od osoby danina wynosi 3 zł. Dla tych, którzy jeszcze nie otrzymali kopert na daninę, zostały one wyłożone pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
10. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek bezpośrednio po Mszy św.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Baranek, Bernadecie Andrys, Marzenie Mleczak, Wiesławie Koniecznej;
●  za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.695,40 zł.
● jeszcze raz bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli przygotować i zorganizować naszą parafialną zabawę karnawałową. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarowane pyszne ciasto i fanty. Po odliczeni wszystkich kosztów do parafialnej kasy z zabawy wpłynęło 11.322,83 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) w nowej szacie graficznej oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), nowy numer „Miłujcie się” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o piętnastu sposobach na dobre przeżycie Wielkiego Postu; dodatkowo bezpłatny dodatek z rozważaniami na każdy dzień marca.