1. Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Pańskiego 2017 pragnę złożyć wszystkim Parafianom oraz Gościom najserdeczniejsze życzenia. Wyrażę je słowami pięknego błogosławieństwa zawartego w Księdze Liczb: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6).
2. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.30 i 18.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00 oraz 16.00.

3. W piątek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza św. tak jak w niedzielę o godz. 9.30 oraz w Wigilię Uroczystości, czyli w czwartek 5 stycznia o godz. 19.00. W czasie Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które młodzież będzie rozprowadzać przy wejściu do kościoła. Dochód ze sprzedaży kadzidła i kredy przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dla młodzieży.
4. W Uroczystość Trzech Króli przypada także I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej tylko przed Mszą Św. w czwartek i piątek.
5. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 18 lutego 2017r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny „Mini Pax”. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na budowę Sali Parafialnej. W związku z tym, zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są fanty i ciasto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o informację w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zapisy na zabawę przyjmuje pan Leszek Rubach (nr telefonu: 68 384 16 17).
6. W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Cały plan kolędy umieszczony jest w Internecie i w gablocie.
7. W związku z trwającą Kolędą, Msze św. w naszym kościele w tygodniu: we wtorek, czwartek i piątek o godz. 9.00. Do 19 stycznia włącznie nie będzie Mszy św. wieczornych.
8. Biuro Parafialne w czasie Kolędy będzie nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
 ● dziękuję za ofiary zebrane na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 239,70 zł.;
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Danucie Murek, Agnieszce Biniak, Danucie Bednarczyk, Mirosławie Wierzbickiej.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).