Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2016r.

1. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30; w Solcu Nowym o godz. 11.00.
2. W poniedziałek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia - obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30. W Solcu Nowym o godz. 8.00 i 11.00. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
3. W piątek obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 19.00.
4. W sobotę tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18.00. W Solcu Nowym o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
5. W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. W naszym kościele Msze św. o godz. 9.30 i 18.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00 i 16.00.
6. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Barbarze Zawada, Lidii Kaminiarczyk, Roksanie Magnisiak, Kamili Kubik, Ewie Andrys;
● wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia, a także za ofiarowane choinki.
7. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę rozpoczniemy we Wroniawach w środę 28 grudnia. Kolęda w środę od godz. 14.00 – ul. Słoneczna nr. nieparzyste 29-1; w czwartek od godz. 14.00 – ul. Słoneczna nr. Parzyste 38-4; w piątek od godz. 14.00 – ul. Spokojna od końca.  Plan kolędy jest umieszczony w Internecie i w gablocie.

Parafianom i Drogim Gościom życzę,
aby przyjście na świat Jezusa napełniło Was nową wiarą, gorącą miłością i niegasnącą nadzieją.
Niech Boże Narodzenie nie będzie tylko sentymentalnym świętem. Pozwólmy, aby Jezus działał w nas i przez nas.
Niech ten Boży czas będzie okazją do zatrzymania, radości i zamyślenia się nad dobrocią i wielkością naszego Pana.
Niech błogosławieństwo Dziecięcia Jezus towarzyszy Wam przez cały Nowy 2017 Rok.
  Z modlitwą ks. Proboszcz

 

 

 

 

 

 

 

stat4u