1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. W naszej parafii gościmy Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzają kalendarze misyjne na przyszły rok.
3. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze św. roratnie w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.30 oraz czwartek i piątek o godz. 19.00.

4. Spotkanie nowej Rady Parafialnej odbędzie się w środę 7 grudnia o godz. 19.30 na probostwie w Solcu Nowym.
5. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki. W czwartek Msza św. w Solcu Nowym o godz. 17.30.
6. Nawiązując do ubiegłorocznej akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 18 grudnia włącznie.
7. Już dzisiaj informuję, iż SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w środę 14 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30. Podobnie jak w ubiegłe lata bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
8. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
9. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
10. Nawiązując do ubiegłorocznej akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 18 grudnia włącznie.
11. W czasie Adwentu Nowennę i Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy w piątki o godz. 18.45.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Annie Michalewicz, Katarzynie Hanyż, Małgorzacie Rychłej, Justynie Ratajskiej;
● za ofiary złożone na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu zebraliśmy 580,20 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), a także kalendarz na rok 2017 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł); lampiony adwentowe (5 zł);
14. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł), a także opłatki wigilijne.