1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W naszej Parafii gościmy kleryka V roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Razem z nim modlimy się o dobre i święte powołania do służby w Kościele, a po Mszach św. kleryk przed kościołem będzie zbierał ofiary na potrzeby Seminarium.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o 19.00. Przeżywać je będziemy pod hasłem: „W domu Królowej”. Pomysł na tegoroczne dała trzechsetna rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestnicy rorat będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru i cudownego obrazu na Jasnej Górze, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi.

3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W związku z tym:
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 18.00 do 18.30.
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., oraz w czwartek od godz. 18.00 do 18.30 i w piątek od godz. 14.30 – 15.30 (w piątek na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca).
- Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
5. Za tydzień w sobotę i niedzielę - przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
6. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
7. Nawiązując do ubiegłorocznej akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 18 grudnia włącznie.
8. W czasie Adwentu Nowennę i Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy w piątki o godz. 18.45.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewie Wita, Ewie Kliks, Bernadecie Waszkowiak, Mateuszowi Krajewskiemu;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2961,30 zł.
● za ofiary zebrane przed kościołem na potrzeby naszego chóru „ICHTYS”. Zebraliśmy 733,21 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), a także kalendarz na rok 2017 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł); lampiony adwentowe (5 zł).
11.  Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł. W zakrystii są już także do nabycia opłatki wigilijne.