1. Dzisiaj przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten jest w tym roku poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Chciejmy wesprzeć prześladowanych chrześcijan naszą modlitwą i materialnym darem. Przed kościołem zbieramy ofiary na ten cel.
2. W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do koszyczka umieszczonego przy obrazie M. B. Częstochowskiej do przyszłej niedzieli włącznie.

3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
4. W czwartek 17 listopada zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.30. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną książeczki do nabożeństwa.
5. Za tydzień podczas Mszy św. w sobotę i niedzielę zakończymy uroczyście Jubileusz Miłosierdzia. Podczas każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Naszym przygotowaniem do tego wydarzenia niech będą modlitwy odmawiane w łączności z Mszami we wtorek, czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o godz. 19.00. Abyśmy w pełni i całym sercem przyjęli Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zachęcam Parafian do przystąpienia wcześniej do Spowiedzi Świętej (we wtorek, czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św.).
6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem jak zwykle składka będzie przeznaczona na dalsze prace prowadzone przy naszym kościele.
7. Od dziewięciu już lat istnieje w naszej parafii młodzieżowy chór ICHTHYS, ubogacający swoim śpiewem nasze niedzielne i świąteczne liturgie. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 modlić się będziemy w ich intencji. Po Mszy w sobotę i niedzielę zbierać będziemy ofiary na potrzeby zespołu.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne:
9. Parafia nasza organizuje „zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę 26 listopada na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 160 zł. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny „Lawa” z Wolsztyna. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na budowę Sali Parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są fanty i placek. Nagrody można przynosić do zakrystii. Zapisy na zabawę przyjmuje pan Leszek Rubach
(nr telefonu: 68 384 16 17).
Spotkanie dla tych, którzy chcieliby pomóc przy organizacji parafialnej zabawy andrzejkowej odbędzie się w środę o godz. 19.30 na probostwie w Solcu Nowym.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), a także kalendarz na rok 2017 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).