1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. W październiku zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 9.00.
Różaniec dla dzieci we wtorek o godz. 17.30.

3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. Spotkanie dla młodzieży w najbliższą środę o godz. 19.00 na probostwie.
5. W piątek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
6. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – we wtorek 1 listopada o godz. 13.00. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza i remont kościółka św. Wawrzyńca. W naszym kościele Msza św. w intencji zmarłych Parafian 1 listopada o godz. 9.30.
7. Msza św. w intencji zmarłych Parafian na cmentarzu w Solcu Nowym będzie odprawiona w niedzielę 1 listopada o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane na tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
8. W listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w ciągu całego roku, pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlić się będziemy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. W związku z tym, pod chórem zostały wyłożone kartki na wymienianki. Można je składać do koszyczka umieszczonego przy obrazie M. B. Częstochowskiej.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Renacie Rogozińskiej, Arlecie Kaczmarek, Teresie Nowak, Barbarze Drozdowskiej, Pelagii Pawłowskiej, Alicji Kaczmarek;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.925,41 zł. Bóg zapłać!
10. Parafia nasza organizuje „zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę 26 listopada na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 160 zł. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny „Lawa” z Wolsztyna. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na budowę Sali Parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są fanty i placek. Nagrody można przynosić do zakrystii. Zapisy na zabawę przyjmuje pan Leszek Rubach
(nr telefonu: 68 384 16 17)
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), nowy numer „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2017 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).