1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
2. Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi we Włoszech. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu to setki osób, wielu ludzi zostało rannych i bez dachu nad głową.  Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też i konkretne wsparcie osób poszkodowanych. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem.

3. Swoje Imieniny obchodzi dzisiaj ks. Abp. Stanisław Gądecki, z racji przypadającego wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Jak zwykle składka jest przeznaczona na dalsze prace prowadzone przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
5. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek Mszy św.
6. W piątek przypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. Zapraszam do wspólnej modlitwy zwłaszcza za naszych chorych.
7. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
8. Dzisiaj odbędzie się nasz Festyn Parafialny po Mszy św. o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wystąpią dla nas m.in.: o godz. 14.00 zatańczą dzieci z naszej Parafii; o godz. 15.00 wystąpi obiecujący zespół muzyczny ze Szkoły Muzycznej YAMAHA z Wolsztyna; od godz. 14.00 do 17.00 ciekawe zabawy i gry dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na zakończenie prac związanych z odbiorem naszego kościoła oraz w przyszłości zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower wartości 1200 zł, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie dziękuję za ofiarowane fanty i upieczenie ciasta. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy .
9. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 26.09-30.09.2015, codziennie o godz. 19.00.
10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisława Prządki z ul. Dworcowej we Wroniawach (przeżył 74 lata) oraz śp. Heleny Kaczmarek z ul. Wolsztyńskiej w Solcu (przeżyła 74 lata). Módlmy się w ich intencji – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Irenie Nowak, Teresie Szott, Katarzynie Mencel, Małgorzacie Schӧnfeld.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).