1. Od dzisiaj do soboty przeżywamy w naszej Ojczyźnie VI Tydzień Wychowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w tej intencji w czasie Mszy św.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek Mszy św. Przyjmuję już intencje mszalne na 2017 r.

3. Mierzenie alb dla dzieci, które przygotowywać się będą do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa i różańca – w najbliższy czwartek 15 września o godz. 16.00 na probostwie w Solcu Nowym.
4. W czwartek przypada wspomnienie NMP Bolesnej.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. Zbiórka wszystkich ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele.
7. Za tydzień w niedzielę 18 września odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Tego dnia Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wystąpią dla nas m.in.: o godz. 14.00 zatańczą dzieci z naszej Parafii; o godz. 15.00 wystąpi obiecujący zespół muzyczny ze Szkoły Muzycznej YAMAHA z Wolsztyna; od godz. 14.00 do 17.00 ciekawe zabawy i gry dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na zakończenie prac związanych z odbiorem naszego kościoła oraz w przyszłości zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower wartości 1200 zł, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Za przyniesione już nagrody serdecznie dziękuję. Fanty można przynosić do zakrystii. Ze względu na dość wysokie temperatury bardzo proszę aby placki przynieść do zakrystii dopiero w niedzielę od godz. 11.00. Proszę także wszystkich Parafian o modlitwę, aby nie zabrakło dobrej pogody na 18 września i zapraszam wszystkich do udziału w festynie .
8. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
9. Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi we Włoszech. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu to setki osób, wielu ludzi zostało rannych i bez dachu nad głową.  Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też i konkretne wsparcie osób poszkodowanych. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 18 września br. oraz ofiary składane do puszek przed kościołem.
10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Jak zwykle składka będzie przeznaczona na dalsze prace prowadzone przy naszym kościele.
11. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 26.09-30.09.2015, codziennie o godz. 19.00.
12. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 28 do 30 października w Zaborówcu. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do przyszłej niedzieli włącznie.
13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Karolinie Twardogórskiej, Natalii Ziomek, Henryce Walkowiak, Iwonie Eichler, Danucie Flieger.
14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).