1. Przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w tygodniu (czyli we wtorek, czwartek i piątek) o godz. 18.00;  w soboty o godz. 19.00; w niedziele o godz. 9.30.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św.
3. Koronka do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed każdą Mszą św. oprócz piątku. W piątek Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

4. We wtorek 2 sierpnia ok. godz. 11.00 będą przechodzić przez Wroniawy pielgrzymi (ok. 250 osób) podążający pieszo do Częstochowy w XXV Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. To okazja do usłużenia pielgrzymom, zgodnie ze słowami Ewangelii, poprzez podanie kubka wody. Dłuższy postój i poczęstunek, pielgrzymi będą mieli w tym roku w Mochach.
5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $). Więcej informacji w zakrystii po Mszach św.
6. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów; w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
7. Z uwagi na przypadający w tym tygodniu I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30 do 18.00.
8. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej we wtorek i czwartek 30 min. przed rozpoczęciem Mszy św. W piątek Spowiedź od godz. 14.30 do 15.30. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
9. Za tydzień w niedzielę 7 sierpnia odbędzie się parafialny festyn w Solcu Nowym przy kościele. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu m.in.: o godz. 15.00 wystąpi „Kawson” młody raper z Poznania (szczególnie zapraszam młodzież); od godz. 14.00 do 17.00 bardzo ciekawe zabawy i gry dla dzieci i rodziców. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na dalsze pokrycie długu związanego z remontem dachu kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do wykorzystania w sklepie RTV AGD, rower wartości 1.200 zł, talon wartości 1.000 zł na usługi betonowe w firmie „MOSTY”; sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Cały dochód z festynu przeznaczony będzie na dalsze pokrycie długu związane z remontem dachu kościoła w Solcu Nowym. Serdecznie zapraszam!
10. Festyn Parafialny przy naszym kościele we Wroniawach odbędzie się w niedzielę 18 września. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można już przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie placka.
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Oldze, Marcie Eichler, Joannie Prządka, Honoracie Adamczak, Zofii Koniecznej;
● za ofiary złożone przy poświęceniu samochodów. Zebraliśmy 791,50  zł.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł); można jeszcze nabyć płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł).