1. Przypominam, iż od 1 lipca przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w tygodniu (czyli we wtorek, czwartek i piątek) o godz. 18.00;  w soboty o godz. 19.00; w niedziele o godz. 9.30.
2. Koronka do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed każdą Mszą św. oprócz piątku. W piątek Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

3. Przez najbliższy tydzień będę przebywał poza parafią. We wszelkich nagłych wypadkach (do wtorku włącznie) proszę o kontakt z ks. Andrzejem Krusiem z Kębłowa (nr tel. 68 384 19 97). Od środy będzie mnie zastępował ks. Piotr Kuś – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu. W wszelkich sprawach proszę o kontakt z księdzem Piotrem po Mszach św., bądź na probostwie. Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne.
4. Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży, z tej okazji w dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i we Wroniawach grupę 28 młodych Francuzów wraz z księdzem. Bardzo dziękuję rodzinom, które zadeklarowały gotowość przyjęcia pielgrzymów oraz grupie naszej wspaniałej młodzieży i wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Szczegółowy plan podam w przyszłym tygodniu.
5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $). Więcej informacji w zakrystii po Mszach św.
6. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Dawid Jacek Szlafka z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Magdalena Krystyna Przybyszewska z par. św. Wojciecha w Kargowej. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
7. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na dalsze prace związane z doprowadzeniem do odbioru i pozwolenia na użytkowanie naszego kościoła.
8. Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 18 września. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można już przynosić do kościoła.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie Hamrol, Józefowi Jokś, Andrzejowi Nitschke.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł) i nowy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł). W zakrystii lub u ministrantów można także nabyć płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł).