1. Przypominam, iż od 1 lipca przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w tygodniu (czyli we wtorek, czwartek i piątek) o godz. 18.00;  w soboty o godz. 19.00; w niedziele o godz. 9.30.
2. Koronka do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed każdą Mszą św. oprócz piątku. W piątek Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30 do 18.00.
5. W dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i we Wroniawach grupę ok. 50 młodych Francuzów wraz z księdzem. Dziękuję tym, którzy zadeklarowali gotowość przyjęcia pielgrzymów pod swój dach. Spotkanie dla tych rodzin odbędzie się w najbliższy wtorek 5 lipca po Mszy św. o godz. 18.00.
6. Spotkanie dla młodzieży zaangażowanej w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii, odbędzie się w środę 6 lipca o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.
7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $). Więcej informacji w zakrystii po Mszach św. lub biurze parafialnym.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Mateusz Rogoziński z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Ewa Nowak z par. św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim oraz Michał Waszkowiak z para. Pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Oktawia Rogozińska z par. pw. św. Michała Archanioła w Siedlcu. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. W sobotę odbyły się pogrzeby śp. Franciszki Jaskulskiej z ul. Dworcowej (przeżyła 89 lat) oraz śp. Jana Dalekiego z ul. Dworcowej (przeżył 74 lata). Módlmy się w ich intencji – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
10. Już dzisiaj informuję, iż Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 18 września. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Genowefie Pochanke, Małgorzacie Kaminiarczyk, Teresie Mielcarek, Renacie Mielcarek, Andrzejowi Gortatowi;
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł) i nowy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł). W zakrystii lub u ministrantów można także nabyć płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł). Film opowiada w bardzo ciekawy sposób o historii i obecnym życiu naszego Poznańskiego Kościoła. Zachęcam do zakupu. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritas Archidiecezji Poznańskiej.