1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze prace związane z doprowadzeniem do odbioru i pozwolenia na użytkowanie naszego kościoła. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed każdą Mszą św.
3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św.

4. Dzieci Szkoły Podstawowej i Przedszkola zapraszam na Mszę św. kończącą Rok Szkolny 2015/2016 – w piątek o godz. 9.00. Po Mszy św. przejdziemy do szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego.
5. Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim rozpocznie się w najbliższą sobotę 25 czerwca i potrwa do niedzieli 3 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
6. W dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i w Solcu Nowym grupę 50 młodych ludzi wraz z księdzem De Villepoix Damien z Francji, a dokładnie z Valence. W zakrystii jest wyłożona lista na którą mogą zapisywać się te rodziny, które chciałyby przyjąć do swych domów pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży. Dziękuję tym, którzy już zadeklarowali gotowość przyjęcia pielgrzymów pod swój dach.
7. Spotkanie dla młodzieży, która chciałaby zaangażować się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii od 20 do 23 lipca, odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 20.00 na probostwie w Solcu Nowym.
8. Przypominam o propozycji pielgrzymki parafialnej do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $); aby taki wyjazd był możliwy musimy zebrać przynajmniej 10 osób. Szczegółowy plan i więcej informacji w zakrystii po Mszach św. lub biurze parafialnym. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Ilonie Waszkowiak, Joannie Kaźmierczak, Marii Piskorskiej, Justynie Adam;
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby KUL-u i Wydziały Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 176,47 zł.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer gazety „Miłujcie się”. W zakrystii lub u ministrantów można także nabyć bardzo ciekawą płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł). Film opowiada w bardzo ciekawy sposób o historii i teraźniejszym życiu naszego Poznańskiego Kościoła. Zachęcam do zakupu. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Caritas Archidiecezji Poznańskiej.