1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbieramy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. W środę przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w piątek bł. Bogumiła – patrona naszej Archidiecezji; w sobotę św. Barnaby Apostoła.

3. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed każdą Mszą św.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św.
5. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
6. W dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i w Solcu Nowym grupę 50 młodych ludzi wraz z księdzem De Villepoix Damien z Francji, a dokładnie z Valence. W zakrystii jest wyłożona lista na którą mogą zapisywać się te rodziny, które chciałyby przyjąć do swych domów pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży.
7. Spotkanie dla młodzieży, która chciałaby zaangażować się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii od 20 do 23 lipca, odbędzie się w środę 8 czerwca o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:  Przemysław Nowak z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Natalia Lupa z par. pw. N.M.P. Wniebowziętej w Kopanicy. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Barbarze Barczewskiej, Patrycji Kliks, Izabeli Kędzierskiej-Krzywonos, Aleksandrze Barczewskiej.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.