1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00.
2. We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP.

3. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Odprawiać je będziemy w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30. W trakcie Adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
- także w piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
7. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
8. Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza straż Pożarna we Wroniawach zapraszają w sobotę 4 czerwca od godz. 15.00 za remizą strażacką na Piknik z okazji Dnia Dziecka. W programie moc atrakcji dla całej rodziny: gry, zabawy, przejażdżki bryczką, konkurencje pożarnicze. Dla każdego dziecka przewidziany jest poczęstunek! Zabawa będzie piknikowa, dlatego organizatorzy proszą aby zabrać koce.
9. W dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i w Solcu Nowym grupę 50 młodych ludzi wraz z księdzem De Villepoix Damien z Francji, a dokładnie z Valence. W zakrystii jest wyłożona lista na którą mogą zapisywać się te rodziny, które chciałyby przyjąć do swych domów pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Dorocie Michnikowskiej, Danucie Walkowiak, Annie Walkowiak, Renacie Kozak;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i procesji. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; paniom i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary i feretrony; strażakom i ministrantom; naszemu chórowi, panu organiście i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Bożego Ciała.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.