1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W najbliższy czwartek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia w naszym kościele ks. bp. Zdzisław Fortuniak udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. W związku z tym, obowiązkowe próby dla mających przystąpić do tego sakramentu odbędą się we Wroniawach w poniedziałek o godz. 18.00 i wtorek o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów w środę 18 marca od godz. 19.00 do 20.00 w kościele we Wroniawach. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji mających przyjąć Bierzmowanie.

3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w piątek po wieczornej Mszy św.
4. Zbiórka ministrantów przed Bierzmowaniem we wtorek o godz. 17.00.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
6. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
7. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 marca. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium – www.obra.oblaci.pl
8. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 23 marca:
  ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00
  ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
9. Już dzisiaj informuję, iż parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej wioski odbędzie się w sobotę 28 marca o godz. 20.00.
10. Warsztaty z quillingu z jajem wielkanocnym w tle, odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 na probostwie w Solcu Nowym.
11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30, dzieci z naszej szkoły Podstawowej przedstawią Misterium Męki Pańskiej.
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Małgorzacie Klupieć, Halinie Tomiak, Joannie Wawrzyńskiej;
 ● za składaną daninę diecezjalną i ofiary na kościół;
13. W związku ze zbliżającymi się Świętami oraz Uroczystością Bierzmowania bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu terenu wokół kościoła – w najbliższy poniedziałek (proszę o przyniesienie grabi itd.). Proszę także, aby najbliższe sprzątanie kościoła odbyło się wyjątkowo w środę, a nie w piątek.
14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: Państwo proponuje śluby w plenerze – co na to Kościół?; Dlaczego rodzice powinni mieć prawo do decydowania o wychowaniu dzieci?; Rosyjskie prawosławie umacnia władzę Putina.
15. W zakrystii można nabywać paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

P r o b o s z c z