Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 08.03.2015 r.

1. W środę zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli w nich udział oraz za zebrane ofiary dla księdza rekolekcjonisty.
2. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się we wtorek 10 marca o godz. 20.00 na probostwie.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po wieczornej Mszy św.
4. Przypominam, iż Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp. Zdzisław Fortuniak dnia 19 marca o godz. 17.00 w kościele we Wroniawach. W związku z tym, obowiązkowe próby dla mających przystąpić do tego sakramentu odbędą się we Wroniawach w środę i czwartek (11 i 12 marca) o godz. 19.00 oraz w poniedziałek i wtorek  (16 i 17 marca o godz. 19.00). Spowiedź dla kandydatów w środę 18 marca od godz. 19.00 do 20.00 w kościele we Wroniawach.
5. W piątek 13 marca przypada druga rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.
6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
7. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni.
9. W ubiegłym tygodniu w naszym kościele została zainstalowana nowa rzeźba św. Antoniego. Jest ona w całości wykonana z drewna, a wyrzeźbił ją pan Wojciech Nowakowski z Sadów. Rzeźba ta jest darem dla naszej Wspólnoty Parafialnej. Bardzo dziękuję ofiarodawcy.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Małgorzacie Pappelbaum, Wioletcie Łukaszewicz, Urszuli Skorupińskiej, Jadwidze Majewskiej;
● za ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Zebraliśmy 129 zł i 77 gr.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: o tym kim jest papież Franciszek? Dwa lata papieskiej posługi; o sytuacji na froncie ukraińsko-rosyjskim; o tym, iż ludzie wierzą w diabła albo zbyt słabo, albo zbyt gorliwie; kajakiem przez Atlantyk – rozmowa z podróżnikiem roku; o problemach psychicznych dzieci i młodzieży.
12. W zakrystii można nabywać paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

P r o b o s z c z