Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą– 15.02.2015 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przezywali 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: w Solcu na Sali o godz. 10.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież. Po Mszy św. o godz. 19.00 w piątek - Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszam szczególnie wszystkie dzieci z rodzicami.
7. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.
8. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w dniach od 23 do 27 lutego  o godz. 19.00 we Farze w Wolsztynie.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Krystynie Sapa, Alinie Skorupińskiej, Ewie Antkowiak, Emilii Antkowiak.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” , „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W „Przewodniku Katolickim” m.in.: Jak Kościół radzi sobie z mówieniem o seksie?, O pozornej wolności religijnej katolików w Chinach, Jedność budowaliśmy na modlitwie – bramkarz brązowych medalistów MŚ szczypiornistów Piotr Wyszomirski opowiada o kulisach katarskiego turnieju.
11. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielem rozpoczynającym ferie zimowe, życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

P r o b o s z c z