Ogłoszenia duszpasterskie na na IV Niedzielę Zwykłą – 01.02.2015r.

1. W poniedziałek 2 lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. z błogosławieństwem świec o godz. 19.00. Tego dnia modlić się będziemy szczególnie za osoby konsekrowane. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam w poniedziałek wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 19.00 (przynosimy ze sobą świece).
3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 - GODZINA ŚWIĘTA. Serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.
4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30.
5. W piątek od godz. 9.00. odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią św.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
7. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 lutego. Rozpoczęcie o godz. 16.30. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium.
8. Przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania informuję, iż uroczystość ta odbędzie się 19 marca br. w kościele we Wroniawach. Sakramentu udzieli J. E. ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Spotkanie dla tej młodzieży odbędzie się w czwartek 5 lutego o godz. 19.15 w kościele.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Dorocie Walkowiak, Wojciechowi Winiarz;
● wszystkim, którzy pomogli w posprzątaniu bożonarodzeniowej dekoracji kościoła;
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na „Radio Emaus”. Zebraliśmy 158 zł i 70 gr.;
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”. W dzisiejszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in.:Dylematy rodziców wobec powołania do życia konsekrowanego ich dzieci; Masakra w Nigerii – świat milczy o zbrodniach Boko Haram; Czy można zdefiniować czym jest zdrowy sen; Walka z terroryzmem; Przyjaźń to skarb.
11. W miniony czwartek odbył się pogrzeb śp. Feliksa Piskorskiego z ul. Wolsztyńskiej (przeżył 53 lata). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

P r o b o s z c z