OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu – 07.12.2014r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. W poniedziałek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki.
3. Zapraszam Parafian dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godz. 19.00.
4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w środę o godz. 20.00 na probostwie w Solcu Nowym.
5. W czasie Adwentu Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemywyjątkowo w piątki o godz. 18.45.
6. Za tydzień w sobotę i niedzielę dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzać będą zrobione przez siebie ozdoby świąteczne. Dochód w całości będzie przeznaczony na potrzeby Misji.
7. Nawiązując do ubiegłorocznej akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej nazwanej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 21 grudnia włącznie.
8. Już dzisiaj informuję, iż SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się we wtorek 16 grudnia:
  - przed południem od godz. 10.00-11.30
  - po południu od godz. 16.00-17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
9. Informuję także, iż Msza św. pasterska w Wigilię Bożego Narodzenia będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 21.00.
10. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Ewie Mencel, Katarzynie Hanyż, Annie Michalewicz, Justynie Ratajskiej, Małgorzacie Rychłej, Stefanii Urbańskiej.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.
13. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2015, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
14. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.

P r o b o s z c z