OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu – 30.11.2014r.

1. Rozpoczęliśmy nowy okres w życiu Kościoła – Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godz. 19.00. Przeżywać je będziemy pod hasłem: „Bóg sam wystarczy”. Pomysł na tegoroczne roraty dała przypadająca w przyszłym roku pięćsetna rocznica śmierci św. Teresy z Awila. Zapraszam dzieci i dorosłych do fascynującej podróży po XVI-wiecznej Hiszpanii, ale jeszcze bardziej do podróży w świat ducha. Tak by zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zawołać za św. Teresą: „Solo Dios basta”, czyli „Bóg sam wystarczy”.
3. W czwartek po Mszy św. GODZINA ŚWIĘTA - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św. (z wyjątkiem piątku), a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej.
5. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
6. Za tydzień w sobotę i niedzielę - przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
7. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Annie Krajewskiej, Bogumile Kryś, Bernadecie Waszkowiak;
  ● za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszego chóru ICHTHYS. Zebraliśmy 850 zł. i 97 gr. Bóg zapłać za ofiarność!
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.
10. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2015, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł. Do nabycia także lampiony adwentowe po 4 zł.
11. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
12. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.

P r o b o s z c z