OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 16.11.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Elżbiety Węgierskiej; we wtorek - bł. Karoliny Kózkówny; w środę – bł. Salomei, w czwartek - św. Rafała Kalinowskiego; w piątek – Ofiarowanie NMP, w sobotę – św. Cecylii.
3. We wtorek 18 listopada odwiedzi naszą Wspólnotę Parafialną pielgrzymująca po Polsce kopia Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej SalusPopuliRomani. Powitanie i uroczyste wprowadzenie krzyża i ikony Matki Bożej do kościoła o godz. 17.15. Do godz. 18.30 – Adoracja Krzyża, po niej Msza św. Po zakończeniu Mszy św. rozpoczniemy nabożeństwo Via Lucis – Droga Światła. Proszę przynieść ze sobą świece z okapnikami. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do wspólnoty modlitwy przy tych wyjątkowych znakach Światowych Dni Młodzieży, a zwłaszcza naszą młodzież. Niech czas pobytu tych znaków łączności z Papieżem i całym Kościołem Powszechnym będzie dla naszej parafii małym świętem. Proszę o wywieszenie flag. Pożegnanie krzyża w środę o godz. 16.30.
4. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. Od siedmiu już lat istnieje w naszej parafii młodzieżowy chór ICHTHYS, ubogacający swoim śpiewem nasze niedzielne i świąteczne liturgie. W najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy w ich intencji. Po Mszy w sobotę i niedzielę zbierać będziemy ofiary na potrzeby zespołu.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny.
8. Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w poniedziałek 24 listopada o godz. 19.00 w zakrystii.
- za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Halinie Molickiej, Janinie Piosik;
- za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zebraliśmy 147 zł i 75 gr.;
- za ofiary zebrane we wtorek na rzecz prześladowanych chrześcijan w Syrii. Zebraliśmy 161 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. Jest jeszcze do nabycia kalendarz na rok 2015, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
11. „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”, pisał Norwid. Jednym z obowiązków wobec Ojczyzny jest udział w wyborach. Zachęcam Parafian do udziału w dzisiejszych wyborach do samorządów lokalnych. Zadbajmy o nasze Małe Ojczyzny!

P r o b o s z c z