OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 12.10.2014r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem –„Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
2. W związku z II niedzielą miesiąca, wszystkie panie ze Wspólnoty Żywego Różańca zapraszam dzisiaj zaraz po Mszy św. na wspólną modlitwę i wymianę tajemnic różańcowych.
3. Przez cały miesiąc październik zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00.
Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową wewtorek i czwartek o godz. 17.30.
4. W piątek po wieczornej Mszy św. - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
5. W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę – św. Teresy od Jezusa; w czwartek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w piątek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w sobotę – św. Łukasza Ewangelisty.
6. W najbliższą sobotę 18 października na Sali wiejskiej we Wroniawach odbędzie się parafialna „zabawę andrzejkową”. Początek o godz. 19.00.W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszą budowę parkingu przy naszym kościele. Spośród nabywców rozlosujemy nagrody. W związku z tym, zwracam się z prośbą o pomoc -potrzebne są jeszcze fanty i placek. Nagrody można przynosić w tygodniu do zakrystii. Placek proszę przynosić w sobotę od 9.00 na salę wiejską (blachy od placka będą do odbioru od wtorku w zakrystii).
7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny.
8. Najbliższa niedziela to III Niedziela miesiąca, zatem ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na dalsze prace przy kościele.
9. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam na Różaniec św., Mszę św. i katechezę –w czwartek 16 października o godz. 18.00.
10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Joannie Woźnej, Barbarze Przybyła, Paulinie Szubert, Romanie Buła.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
12. Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2015, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
13. W niedzielę, 19 października 2014 roku odbędzie się we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce liczenie osób obecnych na Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą.

P r o b o s z c z