OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIII Niedzielę Zwykłą – 07.09.2014r.

1. W poniedziałek 8 września przypada święto Narodzenia NMP. Msza św. we Wroniawach o godz. 19.00. Podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
2. Zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów w czwartek o godz. 17.00.
3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 11 września o godz. 19.15 w kościele.
4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. W najbliższą niedzielę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
6. Parafia nasza organizuje „zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę 18 października na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszą budowę parkingu przy naszym kościele. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i placek. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi zespół „MINI PAX”. Zapisy przyjmuje pan Leszek Rubach (nr telefonu w godzinach popołudniowych – 68 384 16 17).
7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Teresie Ratajskiej, Marioli Kurpisz, Karolinie Twardogórskiej, Henryce Walkowiak;
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (w cenie 4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (w cenie 4,90 zł).

P r o b o s z c z