OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXII Niedzielę Zwykłą – 31.08.2014r.

1. W poniedziałek przypada 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o poległych w obronie naszej Ojczyzny. Módlmy się także o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
2. Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi odbędzie się w poniedziałek, 1 września o godz. 9.00. Po Mszy uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w szkole. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom w naszym kościele, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30.
3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 - GODZINA ŚWIĘTA. Serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, tym razem także młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Adoracji krótkie spotkanie.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
- także w piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 11 września o godz. 19.15 w kościele.
  ● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Urszuli Kublik, Danucie Wróbel, Katarzynie Jokiel, Edycie Włodarczak;
  ● dziękuję za liczny udział we Mszy św. dożynkowej w ubiegłą niedzielę, za przyniesione wieńce i złożone ofiary – serdeczne Bóg zapłać!
8. Zapowiedzi przedślubne. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Krzysztof Wolnik z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
Justyna Mielcarek z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź I)
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (w cenie 4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (w cenie 4,90 zł).

P r o b o s z c z