OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XX Niedzielę Zwykłą – 17.08.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze czekające nas prace przy naszej świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary - serdeczne Bóg zapłać!
2. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
3. Za tydzień w niedzielę uroczysta Msza św. dziękczynna za żniwa o godz. 9.30. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za Boże Dary.
4. Także za tydzień w niedzielę, w Solcu Nowym odbędzie się Festyn Parafialny. Rozpocznie się on Mszą św. dożynkową o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu rozprowadzane będą cegiełki na potrzeby nowego ogrodzenia na parafialnym cmentarzu (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody).
5. 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym – Msza św. Odpustowa o godz. 12.00. Msza św. we Wroniawach o godz. 18.30.
6. Archidiecezja Poznańska organizuje dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II. W dniu 13. września odbędzie się pielgrzymka dziękczynna Archidiecezji Poznańskiej do Wadowic i Krakowa. Wyjazd z Wolsztyna w piątek 12. września. W programie nocleg w Tyńcu, zwiedzanie Krakowa. Koszt przejazdu, nocleg i śniadanie w opactwie OO. Benedyktynów w Tyńcu - 220 zł (w cenie zwiedzanie Wawelu). Więcej informacji w zakrystii.
  ● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Monice Piskorz, Janinie Schönfeld, Henryce Kaczmarek, Urszuli Wieczorek;
  ● dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 410 zł;
  ● dziękuję także za ofiary złożone w piątek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej. Zebraliśmy 120 zł i 50 gr. Serdeczne Bóg zapłać!
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” – numer podwójny, wakacyjny (7,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).

P r o b o s z c z