OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedzielę Zwykła – 29.06.2014r. - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.
2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. przed każdą Mszą św., a w piątek tylko od godz. 18.30 do 19.00.
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną dopiero w poniedziałek 7 lipca od godz. 9.00.
4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
5. W Wieleniu rozpoczyna się tygodniowy Odpust. W związku z tym, tradycyjna pielgrzymka z Kębłowa do Wielenia wyruszy w niedziele 6 lipca. Pielgrzymi z Wroniaw zgromadzą się w kościele we Wroniawach o godz. 5.15 rano, skąd po błogosławieństwie wyruszą do Stradynia, aby dołączyć do pielgrzymów idących z Kębłowa. Zachęcam do uczestnictwa w tej pielgrzymce.
6. Dzisiaj wraz z dziećmi i młodzieżą z naszej Parafii oraz z Solca Nowego wyjeżdżam na Dolny Śląsk do Zagórza Śląskiego. Zbiórka o godz. 14.15 przy kościele. Proszę wszystkich o modlitwę. W związku z tym, do piątku zastępował mnie będzie ks. Marcin Głowiński – student KUL. We wszelkich nagłych wypadkach proszę kontaktować się z ks. Marcinem w okolicach Mszy św.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Justynie Adam, Ewie Śmidoda, Urszuli Kruszona, Genowefie Pochanke;
  ● dziękuję panom Andrzejowi Pawłowskiemu i Henrykowi Bździakowi za zamontowanie zewnętrznych parapetów przy oknach z lewej strony kościoła, a ofiarodawcy za materiał;
  ● dziękuję także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby poszkodowanych w powodzi na Bałkanach. Zebraliśmy 96 zł i 50 gr;
  ● bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego parafialnego festynu, bez których pomocy nie udałoby się tego zorganizować; dziękuję za przyniesione nagrody i placki (aż 30 blach!); dziękuję wszystkim parafianom za radosną atmosferę i zabawę, pomimo nieciekawej pogody. Do kasy parafialnej po odliczeniu kosztów organizacyjnych wpłynęło 15.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (4,90 zł); jest także nowy numer „Miłujcie się (4 zł).
9. Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom, a także wszystkim korzystającym z urlopów życzę dobrego, bezpiecznego odpoczynku – niech Pan Bóg umacnia swoją łaską.
10. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Mateusz Gnalicki z par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie i
       Katarzyna Pauch z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź I),
  ● Artur Rychły z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
      Monika Materna z par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie (zapowiedź I)
  ● Patryk Milczyński z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
      Magdalena Orlikowska z par. pw. św. Jakuba Większego w Obrze (zapowiedź I)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.

P r o b o s z c z