OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 15.06.2014r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Również dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej świątyni.
2. W poniedziałek i środę o godz. 16.00 próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Boże Ciało.
3. Spotkanie dla organizatorów festynu we wtorek o godz. 20.00 w zakrystii.
4. W czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Do zakrystii można przed Mszą św. przynosić płatki kwiatów. Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy:

● przy posesji Państwa Sapa – mieszkańców ul. Słonecznej (numery parzyste 18-28),
● przy posesji Państwa Barskich (numery parzyste 30-38),
● przy posesji Państwa Wieczorków (numery nieparzyste 1-15),
● przy posesji Państwa Antkowiaków (numery parzyste 17-29). Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów.

5. W piątek i sobotę Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 19.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
6. W przyszłą niedzielę 22 czerwca odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Mszą św. o godz. 12.30, a niej procesja z Najświętszym Sakramentem oraz Musical pt. „Droga do Zmartwychwstania” w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu, a dalej festyn i zabawa przy kościele. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Karpaczu, rower, kuchenkę mikrofalową i wiele innych). Za przyniesione już nagrody serdecznie dziękuję, można je jeszcze przynosić do piątku włącznie. Placki przynosimy do zakrystii w sobotę po wieczornej Mszy św. lub w niedzielę o godz. 11.30.  Uwaga! W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!
7. Są jeszcze 4 wolne miejsca na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży na Dolny Śląsk (29.06-04.07.2014).
8. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, w niedzielę 22 czerwca zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Pozyskane środki pomogą nie tylko w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, ale także ułatwią odbudowę domów, budynków gospodarczych i zakup narzędzi pracy oraz sprzętu domowego.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Marii Matykowskiej, Małgorzacie Zielińskiej, Ilonie Waszkowiak, a także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – zebraliśmy 541 zł i 50 gr.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
11. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Ryszard Reimann z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
       Daria Wróbel z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź II),
  ● Marcin Olszewski z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie i
      Agata Młynkowiak z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź II)
  ● Mirosław Nowak z par. pw. św. Mikołaja w Prochach i
     Donata Rozynek z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź I)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.

P r o b o s z c z