OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 01.06.2014r.

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom najlepsze życzenia! Przeżywamy także Święto Dziękczynienia Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbieramy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Od wtorku modlitwy przygotowujące do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
3. Nabożeństwa czerwcowe zawsze po Mszy św., a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.
4. W czwartek po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30-15.30. Po Spowiedzi Komunia Święta.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii gościć będziemy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Razem z nim modlić się będziemy o święte powołania do kapłaństwa, także z naszej Parafii. Po Mszach przed kościołem kleryk będzie zbierał ofiary na potrzeby Seminarium.
8. Katecheza przedmałżeńska w Farze Wolsztyńskiej od 2 do 6 czerwca o godz. 19.00.
9. W czwartek spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej o godz. 20.00 na probostwie.
10. Wyjazd do Rokitna dla dzieci komunijnych i rodziców w sobotę 7 czerwca. Zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 7.15. Koszt 27 zł.
11. 22 czerwca planujemy zorganizować Festyn Parafialny przy naszym kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody).
12. Wyjazd dla dzieci i młodzieży na Dolny Śląsk - od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. (Góry Sowie, Zagórze śląskie). Cena 450 zł. Zapisy jeszcze do 8 czerwca włącznie. Serdecznie zapraszam.
- dzieciom komunijnym i ich rodzicom za pobożne uczestnictwo w Białym Tygodniu; chórowi za towarzyszenie graniem i śpiewem;
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Adeli, Danucie, Annie Walkowiak; Agnieszce Weiss; Dorocie Michnikowskiej.
14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
15. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 3 czerwca (wtorek), przeprowadzi bezpłatne badania słuchu, które odbędą się w Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie – Filia w Obrze, na ul. Szkolnej 13, od godz. 13.00, tel. 68 347 63 00; i w Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie, na ul. Wschowskiej 3, od godz. 14.00, tel. 68 347 73 06. Badanie przeznaczone jest dla pacjentów dorosłych z problemami słuchu oraz użytkowników aparatów słuchowych.
16. Związek Międzygminny Obra organizuje nieodpłatną, na zasadzie „wystawki” zbiórkę zużytego sprzętu rtv, agd, mebli, starych rowerów itp. Zużyty sprzęt należy w dniu 7 czerwca (sobota) do godz. 8.00 wystawić przed posesję.

P r o b o s z c z