OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną - 25.05.2014r.

1. Dzisiaj dwanaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Dzieci te będą uczestniczyć w Mszach św. w Białym Tygodniu, czyli od wtorku do piątku o godz. 19.00.
2. W poniedziałek 26 maja Dzień Matki. Tradycyjnie zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska. Na tę Mszę św. zapraszam także młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
3. We wtorek modlić się będziemy o dobre urodzaje. Przed Mszą św. procesja do krzyża przy ul. Polnej. W czasie procesji śpiewać będziemy Litanię do Wszystkich Świętych.
4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Filipa Neri, w czwartek św. Urszuli Ledóchowskiej – patronki naszej Archidiecezji, w sobotę nawiedzenie NMP.
5. Informuję, iż na czas wyjazdu dzieci ze Szkoły Podstawowej na wycieczkę w piątek 30 maja udzieliłem dyspensy od pokarmów mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
7. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej. Spotkania od 2 do 6 czerwca o godz. 19.00.
8. W sobotę 7 czerwca dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej oraz ich rodzice pojadą do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Dzieci będą obecne na Mszy św., a po niej wezmą udział w festynie przygotowanym z okazji Dnia Dziecka. Wyjazd o godz. 7.15. Zbiórka na parkingu przy kościele. Koszt 27 zł.
9. 22 czerwca planujemy zorganizować Festyn Parafialny przy naszym kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody).
10. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.
11. 7 czerwca odbędzie się XVIII Spotkanie Młodych na Lednicy. W związku z tym, Misjonarze Oblaci zapraszają młodzież na wyjazd na to spotkanie. Koszt 35 zł. Zapisy wraz z wpłatą na furcie klasztornej w Obrze do końca maja.
12. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła przed Uroczystością I Komunii Świętej; rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie otoczenia kościoła, ofiarowanie i posadzenie kwiatów przy krzyżu oraz w donicy przy parkingu; dziękuję także ofiarodawcy za nowy mikrofon dla chóru; za ofiary złożone w ubiegła niedzielę - na dalsze prace przy naszej świątyni zebraliśmy 2.810 zł i 15 gr.; dziękuję także ofiarodawcom oraz Wspólnocie Żywego Różańca za sfinansowanie w większości mebli do zakrystii (7.750 zł). Całość kosztowała 9.100 zł.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.

P r o b o s z c z