OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną - 18.05.2014r.

1.
Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – jak zwykle zbierana składka jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa majowe odprawiamy zawsze po Mszy św., a w poniedziałki i środy o godz. 19.00. W maju, koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
3. Dwanaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę 25 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w poniedziałek i środę, zaraz po nabożeństwie majowym, czyli ok. godz. 19.15 oraz bezpośrednio przed Spowiedzią w sobotę. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 24 maja o godz. 9.30.
4. W związku z I Komunią Świętą nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30.
5. Zgodnie ze zwyczajem proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej o pomoc w posprzątaniu kościoła przed I Komunią Świętą. Z uwagi na wcześniejsze przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnej, bardzo proszę, aby sprzątanie zorganizować najpóźniej do środy 21 maja.
6. 22 czerwca planujemy zorganizować Festyn Parafialny przy naszym kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody).
7. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie i zabawa. Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii do końca maja.
8. Przypominam, iż Szkoła Podstawowa we Wroniawach zaprasza na zakończenie pierwszej edycji projektu – „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”, podczas którego odbędzie się promocja książki Kazimierza Joksza pt.: „Wspomnienia z dziejów Wroniaw”. Spotkanie odbędzie się w szkole, w niedzielę 18 maja o godz. 16.00.
9. 7 czerwca odbędzie się XVIII Spotkanie Młodych na Lednicy. W związku z tym, Misjonarze Oblaci zapraszają młodzież na wyjazd na to spotkanie. Koszt 35 zł. Zapisy wraz z wpłatą na furcie klasztornej w Obrze do końca maja.
- za posprzątanie kościoła i za ofiary pieniężne: Eugenii Dulat, Iwonie Nasiłowskiej, Gabrieli Prządka, Krystynie Borka;
- uczestniczącym w spotkaniu Żywego Różańca w Wieleniu;
- za składaną daninę diecezjalną. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.

P r o b o s z c z