OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną - 27.04.2014r. ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299).Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 15.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna, podobnie jak w Wigilię Paschalną. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Czesław Grzelak, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Poznaniu.
2. W związku z rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniem Miłosierdzia, przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
3. W poniedziałek 28 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona naszej Ojczyzny.
4. W środę 30 kwietnia nawiedzi Wolsztyn Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Salus Populi Romani. Uroczysta Msza św. w Farze wolsztyńskiej o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Wszystkich, którzy chcieliby brać udział w tym wydarzeniu a nie mają jak dojechać do Wolsztyna, proszę o kontakt ze mną.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W związku z tym, w czwartek po wieczornej Mszy św. – Godzina Święta. Zapraszam do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do Spowiedzi przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
6. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy zawsze po Mszy św., a w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni.
7. W sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej i Głównej Patronki Polski. Msza św. tak jak w niedzielę o godz. 9.30. Nie będzie w sobotę Mszy św. o godz. 19.00.
8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiary pieniężne paniom: Grześkowiak, Bździak, Wasyliszyn i Hajnce; za ofiary złożone w Wielkanoc z racji trzeciej niedzieli miesiąca – zebraliśmy 4.232 zł; a także ofiary zebrane w drugi dzień Świąt na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 168 zł i 25 gr. Serdeczne Bóg zapłać!; dziękuję także za ofiary zbierane przez wspólnotę Żywego Różańca na nowe meble do zakrystii; za składaną daninę diecezjalną.
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
        Filip Przybyła z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
        Joanna Smolarek z par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Specjalny numer „Przewodnika Katolickiego” w związku z kanonizacją Jana Pawła II, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.

P r o b o s z c z