OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu - 06.04.2014r.

1. Od dzisiaj do środy 9 kwietnia głoszę rekolekcje wielkopostne w parafii św. Marcina w Konarzewie. Bardzo proszę Parafian o modlitwę. W czasie mojej nieobecności zastępują mnie ojcowie Oblaci z Obry. Bardzo dziękuję im za pomoc. W nagłych wypadkach proszę o kontakt pod numer tel.: 601381160.
2. Dziękuję wszystkim tym, którzy skorzystali z możliwości Spowiedzi św. w minioną środę. W najbliższym czasie odbędą się jeszcze Spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów: w Kębłowie w środę 9 kwietnia (godz. 9.30-11.00; 14.30-16.00; 16.45-17.30), w parafii św. Józefa we Wolsztynie w czwartek 10 kwietnia (godz. 8.30-10.00; 10.30-11.30; 14.00-15.00; 15.30-17.00), w Farze Wolsztyńskiej w poniedziałek 14 kwietnia (godz. 8.45-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30;19.00-20.00).
3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30. Także w piątek po Mszy św. o godz. 19.00 - Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać do koszyczka na stoliku pod chórem.
4. Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w sobotę 12 kwietnia o godz. 20.00. Początek na schodach kościoła, dalej pójdziemy ul. Górną, Polną i zakończenie pod krzyżem przy kościele.  Proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. Do poszczególnych stacji będziemy nieśli duży krzyż w następującym porządku: przy I stacji – Ministranci młodsi, przy II stacji Dzieci, przy III stacji Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, przy IV stacji – Rada Parafialna, przy V stacji – Koło Gospodyń, przy VI stacji – Rada Sołecka, przy VII stacji – Rodzice dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej, przy VIII stacji – Matki Różańcowe, przy IX stacji – Ojcowie Różańcowi, przy X stacji – Klub Seniora, przy XI stacji – Ministranci starsi, przy XII stacji – Chór, przy XIII stacji – Nauczyciele. Bardzo proszę Strażaków o zabezpieczenie drogi.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm w sobotę podczas Mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę o godz. 9.30 zbierzemy się przed kościołem przy parkingu, tam odbędzie się poświęcenie palm i później uroczysta procesja do kościoła. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci.
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne,
- za składaną daninę diecezjalną,
- dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w spotkaniach kręgu biblijnego; o terminie pierwszego spotkania poinformuję w najbliższym czasie.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
9. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

P r o b o s z c z