OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkiego Postu - 23.03.2014r.

1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Cieszę się, że tyle osób wzięło w nich udział. Dziękuję za zebrane ofiary dla rekolekcjonisty. W ostatnim dniu rekolekcji zrodziła się propozycja powstania w naszej parafii kręgu biblijnego. W związku z tym bardzo proszę aby ci, którzy chcieliby tworzyć taki krąg wpisywali się na listę w zakrystii.
2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Tego dnia Msza św. o godz. 19.00. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w środę o godz. 19.00 na probostwie.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież. Także w piątek po Mszy św. o godz. 19.00 - Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać do koszyczka na stoliku pod chórem.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
6. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Robert Barzowski, par. pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gdyni i Natalia Sapa, par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź III). Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Urszuli Skorupińskiej, Agacie Młynkowiak, Jadwidze Majewskiej, Małgorzacie Klupieć; za ofiarowane firany i karnisz do biura parafialnego – Urszuli Stankowskiej i Annie Nowickiej,
- za ofiary złożone z racji trzeciej niedzieli miesiąca na prace przy naszym kościele. Zebraliśmy 3.879 zł i 52 gr., a także za składaną daninę diecezjalną,
- za ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Zebraliśmy 132 zł i 50 gr.
- Bardzo dziękuję także tym wszystkim, którzy w dwie minione soboty porządkowali teren przy parkingu i kościele, a zwłaszcza: za sprzęt i wykonane prace (ciągniki, ładowarki, przyczepy) Adamowi Nowakowi, Karolowi Eichlerowi, Stanisławowi Ceglarkowi, Adamowi Walkowiakowi, Kazimierzowi Pawłowskiemu, Janowi Piosikowi, Agrofirmie, za wykonane prace – Stanisławowi Kaźmierczakowi, Stanisławowi Urbańskiemu, Henrykowi Bździak, Mateuszowi Krajewskiemu, Dorocie Michnikowskiej, Andrzejowi Pawłowskiemu, Michałowi Ratajskiemu, Piotrowi Rozynkowi, Leszkowi Rubachowi, Hubertowi Rozynkowi, Bogdanowi Rychłemu, Adamowi Walkowiakowi, Bogdanowi Widenskiemu, Markowi Wieczorkowi, Tadeuszowi Wita, Przemysławowi Schoenfeld.
8. Nastąpiła zmiana nazwy naszej parafialnej strony internetowej – obecny adres to: www.parafiawroniawy.pl
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”.
10. Ministranci rozprowadzają paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

P r o b o s z c z