OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu - 16.03.2014r.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej naszego rekolekcjonistę - ks. Marka Jańskiego, wikariusza par. pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kościanie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Dodatkowo spotkanie dla rodziców dzieci szkolnych w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. Spotkanie dla młodzieży we wtorek po Mszy św.
Od poniedziałku do środy włącznie dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach także będą przeżywały swoje rekolekcje. Spotkania rekolekcyjne będą się rozpoczynały w Szkole w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i potrwają do godz. 12.00. W środę w kościele od godz. 10.00 do 11.00 Spowiedź Św., o godz. 11.00 Msza Św. na zakończenie Rekolekcji.
Proszę wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji, księdza rekolekcjonisty, naszej Parafii, aby ten święty czas zbliżył nas do PANA JEZUSA.
2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
3. W środę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież. Także w piątek po Mszy św. o godz. 19.00 - Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać do koszyczka na stoliku pod chórem.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na dalsze prace przy kościele. Jak już informowałem, w ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace przy budowie największej części zaprojektowanych parkingów przy naszym kościele, został także położony chodnik od ul. Polnej do schodów kościoła. Razem 840 m2. Całkowity koszt wykonanych prac to 55.980 zł. (nasz wkład to 33.580 zł.). Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wielu osobom, bez których pomocy i zaangażowania koszty wykonanych prac byłyby znacznie wyższe. Dziękuję za udostępnienie sprzętu i wykonane prace: Agrofirmie oraz panom – Adamowi Nowakowi, Stanisławowi Ceglarkowi, Piotrowi Domagalskiemu, Eugeniuszowi Szczepaniakowi, Franciszkowi Kaczmarkowi, Zbigniewowi Waszkowiakowi, Jackowi Wojtkowiakowi, panu Gustawowi Tomiak za udostępniony piasek, bardzo dziękuję za pomoc i wykonane prace panu Krzysztofowi Stankowskiemu, Michałowi Ratajskiemu, Stanisławowi Kaźmierczakowi, Stanisławowi Urbańskiemu, Karolowi Mielcarkowi, Firmie p. Henryka Cieplika z Leszna, panu Andrzejowi Pawłowskiemu, naszej Parafialnej Radzie Ekonomicznej, Firmie Mosty, Urzędowi Miejskiemu z panem Burmistrzem Andrzejem Rogozińskim na czele, Starostwu Powiatowemu wraz z panem Leszkiem Rubachem.
Nie udałoby się jednak nic zrobić bez Waszej Drodzy Parafianie ofiarności, składanych pieniążków, zwłaszcza w trzecie niedziele miesiąca. Za co składam serdeczne Bóg zapłać!
Dziękuję także za tę ogromną pracę wykonaną przy porządkowaniu terenu wokół parkingu. Za każde dobro i pomoc bardzo dziękuję.
7. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Robert Barzowski, par. pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gdyni
Natalia Sapa, par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach
zapowiedź II
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Halinie Kaczmarek, Małgorzacie Pappelbaum, Wioletcie  Łukaszewicz.
9. Nastąpiła zmiana nazwy naszej parafialnej strony internetowej – obecny adres to: www.parafiawroniawy.pl
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”.

P r o b o s z c z