OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VIII Niedzielę Zwykłą 02.03.2014r.

1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przezywali 47 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
3. Od środy popielcowej do najbliższej niedzieli włącznie potrwają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Ma to być także czas przebłagania za grzechy, zwłaszcza pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
4. W tym roku trudna sytuacja chrześcijan w ponad 70 krajach świata, spowodowana prześladowaniami i wojnami, skłaniają nas, za przykładem Ojca Świętego Franciszka, do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz pokoju i ustania prześladowań. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie proponuje ogólnopolską inicjatywę ofiarowania postu ścisłego w Środę Popielcową, dnia 5 marca br. w intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie. Niech nasz post połączony z modlitwą przyniesie naszym cierpiącym siostrom i braciom pociechę i męstwo oraz będzie – za łaską Pana – krokiem do pokoju i ustania prześladowań.
5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W I Piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 14.30 do 15.30. Po Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej. W tygodniu Spowiedź przed Mszą św. we wtorek i czwartek od godz. 18.00.
7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszam szczególnie wszystkie dzieci z rodzicami.
9. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
10. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 7 marca od godz. 9.00.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Emilii Antkowiak, Bernadecie Andrys, Marzenie Mleczak, Wiesławie Koniecznej.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”.

P r o b o s z c z