OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2013r.

1. W I Święto Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 9.30.
2. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30. Tego dnia przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
3. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.
4. Już dzisiaj informuję, iż odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda rozpocznie się we Wroniawach w poniedziałek 13 stycznia 2014r. Plan kolędy będzie umieszczony w Internecie i w gablocie.
5. Przed dwoma miesiącami podjąłem starania o powołanie we Wroniawach Parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Ks. Abp. Stanisław Gądecki przychylił się do tej prośby i z dniem 1 stycznia 2014r. powołuje do istnienia nową Parafię w naszej Archidiecezji Poznańskiej. Dziękujmy Bożej Opatrzności za minione 15 lat istnienia Ośrodka Duszpasterskiego i z Nowym Rokiem 2014 prośmy o Boże błogosławieństwo dla naszej Wspólnoty Parafialnej.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

By anioł podarł każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
kładąc na serce pogmatwane,
jak na osiołka - kompres śniegu.
(ks. Jan Twardowski)

Drodzy Parafianie i Mili Goście!
Niech dla Was wszystkich i tych, których Bóg stawia na drodze Waszego życia, Boże Narodzenie będzie świętem spotkania Miłości. Niech Boże Dziecię rozświetla Wasze życie pięknem Miłości otrzymywanej i darowanej.
Z najlepszymi życzeniami na Boże Narodzenie i cały Nowy Rok 2014!

Wasz Proboszcz