OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Adwentu – 22.12.2013r.

1. Jutro od godz. 10.00 przedświąteczne odwiedziny chorych z Komunią Świętą.
2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam Parafian do zachowania tradycyjnego postu. Msza św. pasterska we Wroniawach w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 21.00. W Solcu Nowym, Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia. Serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy w tę wyjątkową noc.
3. W środę I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 9.30.
4. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30. Tego dnia przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewie Mencel, Barbarze Basiuk, Elżbiecie Krajewskiej, Bogumile Kryś, Ewie Kliks, Annie Michalewicz, Bernadecie Waszkowiak, Urszuli Ratajskiej, Katarzynie Hanyż.
- dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia.
- za ofiary zebrane w trzecią niedzielę miesiąca. Zebraliśmy 3.262 zł i 93 gr.
- dziękuję także za dary serca w postaci tytek charytatywnych. Tytki zostały przekazane najbardziej potrzebującym, będącym pod opieką Caritas. Akcja ta spotkała się z żywą i serdeczną odpowiedzią naszych Parafian.
- Paniom ze Wspólnoty Żywego Różańca za ofiarowane pieniądze na zakup nowego ornatu maryjnego oraz firan do zakrystii.
Jak już informowałem zakończyliśmy remont zakrystii. Łączny koszt prac z materiałami i wymianą okien wyniósł 10.020 zł. Za każde dobro uczynione w minionym czasie dla naszej Wspólnoty Parafialnej serdeczne Bóg zapłać!
7. Koło Misyjne Dzieci uzbierało ze sprzedaży ozdób świątecznych 149 zł. Pieniądze zostaną przekazane na potrzeby Misji Świętych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
8. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer „Miłujcie się”.
10. W zakrystii można jeszcze nabywać małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. (Mała świeca – 6 zł). Są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne.

P r o b o s z c z