OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu – 08.12.2013r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają zrobione przez siebie ozdoby świąteczne. Dochód w całości będzie przeznaczony na potrzeby Misji.
2. Dzisiaj po Mszy św. wymiana tajemnic Żywego Różańca Kobiet.
3. W minioną niedzielę na potrzeby naszego chóru „ICHTIS” zebraliśmy 700 zł i 5 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
4. Zapraszam Parafian dorosłych i dzieci do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godz. 19.00.
5. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 17.30. Obowiązkowo proszę o obecność wszystkich kandydatów, którzy zostaną uroczyście przyjęci do grona ministrantów w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30.
6. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
7. Za tydzień III niedziela miesiąca, zatem ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na trwające prace przy naszym kościele. Obecnie remontujemy zakrystię, w której zostały także wstawione dwa nowe okna.
8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Joannie Małeckiej, Janinie Piosik, Halinie Molickiej.
9. Już dzisiaj informuję, iż SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się we wtorek 17 grudnia:
- przed południem od godz. 10.00-11.30
- po południu od godz. 16.00-17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
10. Informuję także, iż Msza św. pasterska w Wigilię Bożego Narodzenia będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 21.00, a nie o 22.00 jak to bywało wcześniej.
11. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”. Są jeszcze do nabycia kalendarze wydane przez Archiwum Archidiecezjalne i lampiony adwentowe.
13. Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.
14. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Alojzego Kóski z ul. Polnej (przeżył 83 lata). Módlmy się w jego intencji – „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …”

P r o b o s z c z