OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu – 01.12.2013r.

1. Rozpoczęliśmy nowy okres w życiu Kościoła – Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian dorosłych i dzieci do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godz. 19.00. Przeżywać je będziemy pod hasłem: „uBoga droga. Skarby Niebieskie”. Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Podczas tegorocznych Rorat spróbujemy pokazać, że Kościół od zarania swoich dziejów dostrzegał i troszczył się o ubogich. Będziemy zatem przeżywać Adwent z tymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich sił.
3.
Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele naszego parafialnego chóru zbierają ofiary na bieżące potrzeby zespołu.
4. W minioną niedzielę na pomoc dla Filipin zebraliśmy 485 zł i 15 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
5. W czwartek po Mszy św. GODZINA ŚWIĘTA - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej.
7. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki. W ten dzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Pelagii Pawłowskiej, Monice Michalskiej, Ewie Matysiak.
10. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
11. Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęła akcję – „TYTKA CHARYTATYWNA”. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. o długim terminie przydatności. Artykuły te zostaną przekazane podopiecznym Caritas. Tytki można odebrać w zakrystii, a zwracamy je do trzeciej niedzieli Adwentu.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.
13.
Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.
14. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2014, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł. Do nabycia także lampiony adwentowe po 4 zł.

P r o b o s z c z